Czy istnieje skuteczny krem na zmarszczki mimiczne?

Zmarszczki mimiczne pojawiają się zwykle niezależnie od naszej woli i wiedzy. Najczęściej dostrzegamy je gdy już są. Specjaliści wskazują, że ten rodzaj zmian na naszej skórze lepiej reaguje na odpowiednie zapobieganie niżeli na późniejsze starania dążące do ich usunięcia. Jednak sytuacja wygląda tak, że najczęściej musimy pozbyć się już widocznych zmian. Metod jest wiele, są też liczne osoby przekonane o skuteczności danego rozwiązania. Jednak jak jest naprawdę?

Kosmetyki na zmarszczki mimiczne

Większość kosmetyków przeciwzmarszczkowych powstaje z myślą o tych, które pojawiają się jako skutek starzenia się. Ich skuteczność w działaniu na zmarszczki mimiczne jest więc niższa, z uwagi na zupełnie inny mechanizm powstawania tych konkretnych zmian. Tak więc na pytanie czy istnieje skuteczny krem na zmarszczki mimiczne? Odpowiedziałabym nie, ale nie możemy się bez niego obyć jeśli chcemy się ich pozbyć. Dlaczego?

Moja odpowiedź wygląda tak, a nie inaczej ponieważ uważam, że w przypadku zmarszczek mimicznych sam krem Richevon nie wystarczy. Są to zmiany, których pozbycie się wymaga kompleksowego działania na wielu płaszczyznach. Krem jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na nasz sukces, jednak nie możemy pokładać w nim całej naszej nadziei i ufności bo się zawiedziemy. Tak więc są one pomocne w usuwaniu zmarszczek mimicznych ale nie całkowicie skuteczne.

Co jeszcze robić oprócz stosowania kremów?

Już wiemy, że stosowanie odpowiedniego kremu, jeśli wystąpiły u nas zmarszczki mimiczne stanowi konieczność. Jednak co powinniśmy robić jeszcze, aby nasze działania przyniosły wymierne rezultaty? Całe nasze postępowanie będzie koncentrowało się w obrębie przede wszystkim problematycznych obszarów naszej twarzy, gdzie występują zmarszczki mimiczne .

Zacznij od mięśni. Na naszej twarzy jest ich przeszło 50 i pomimo iż są znacznie mniejsze niż te choćby na nogach to również potrzebują treningu dla zachowania siły i sprężystości na długie lata. Nie warto ich więc pomijać, tym bardziej, ze przeprowadzenie niezbędnych ćwiczeń pochłonie zaledwie kilka minut w ciągu dnia. Znajdź swoje ulubione ćwiczenia jogi twarzy i powtarzaj regularnie.

Żyj zdrowiej. Zaniechaj palenia papierosów, nadużywania alkoholu, zadbaj o zdrową i zbilansowaną dietę, pij dużo wody niegazowanej, koniecznie ruszaj się na świeżym powietrzu – wystarczą intensywne spacery. Każdego dnia będziesz czuła się coraz lepiej – zdrowsza, sprawniejsza i co najważniejsze piękniejsza.

Masaże skóry twarzy. Można udać się na taki zabieg do gabinetu kosmetycznego. W tym miejscu z całą pewnością w pełni się zrelaksujemy i odprężymy. Nasza skóra ulegnie rozluźnieniu i rozprostowaniu, dzięki czemu łatwiej będzie walczyć z nieestetycznymi zmarszczkami.

Czas i skuteczny krem na zmarszczki – tego Ci trzeba!

Zmarszczki mimiczne jeśli się już pojawiły nie znikną z dnia na dzień i na pewno nie zrobią tego same. Musisz im pomóc, a skuteczne będzie jedynie działanie kompleksowe. Uzbrój się wiec z odpowiedni krem na zmarszczki mimiczne i zadbaj o siebie całościowo a po kilku tygodniach stwierdzisz, że zmarszczki są już tak mało widoczne, że Ci nie przeszkadzają. Tylko nie zaprzestawaj pielęgnacji. Teraz Twoje działania stanowią profilaktykę przed pojawieniem się nowych zmarszczek.

Osoby mało cierpliwe oczekujące natychmiastowych efektów mogą skorzystać z jednego z dostępnych zabiegów medycyny estetycznej i cieszyć się z ich zniknięcia jeszcze tego samego dnia. Rezultaty utrzymują się najczęściej około pół oku, po czym zabieg należy powtórzyć. Skuteczny krem na zmarszczki i wspieranie go naszymi działaniami potrzebuje znacznie więcej czasu na rozwiązanie problemu.