Czy wystarczą tabletki na zmarszczki mimiczne?

Samo wprowadzenie tabletek na zmarszczki na rynek wywołało niemałe poruszenie. Pojawiły się zarówno szerokie grupy zwolenników jak i przeciwników takiego rozwiązania. Docelowo rolą tych suplementów diety było przeciwdziałanie skutkom starzenia się skóry poprzez stosowanie odpowiednich dodatków do codziennego jadłospisu, który w dzisiejszych czasach jest nadmiernie ubogi, a całe nasze życie zabiegane. Czy jednak producenci trafili w sedno?

Zalety tabletek na zmarszczki mimiczne

Pewne jest, że w dzisiejszych czasach nieustannie gdzieś biegniemy, niekiedy brak nam chwili na nałożenie kremu, o maseczce czy peelingu nie wspominając, a dla wielu z nas wizyta w gabinecie kosmetycznym czy medycyny estetycznej to marzenie lub konieczność wykorzystania urlopu. Takie tabletki pozwalają zatroszczyć się o swoją skórę i jej wygląd w zaledwie moment. To z pewnością więc rozwiązanie dla osób zabieganych ale również ciekawa opcja dla tych, które nie lubią nakładania kremów na twarz. Preparaty takie mają silne działanie nawilżające, wskazuje się że pozwalają na osiągnięcie optymalnego jego poziomu dla naszej skory i utrzymanie go przez okres całego dnia. Przeczytaj również o działaniu tranu na skórę.

Wady tabletek na zmarszczki mimiczne

Z pewnością głosy negatywne dotyczące tego produktu mówią, że tabletki na zmarszczki mimiczne to kolejna chemiczna substancja, tabletka, którą połkniemy i będzie musiała być odpowiednio rozłożona w naszym organizmie. Można znaleźć opinie, że to zło, trucizna, chemia itd., ale żadnych logicznych argumentów.

Co zawierają tabletki na zmarszczki mimiczne?

To złożony suplement diety, który składa się ze składników, które posiadają udowodnione naukowo pozytywne oddziaływanie na naszą skórę, jej kondycję wygląd oraz procesy związane z jej starzeniem się. W ich składzie znajduje się wiele składników, których zadaniem jest zmniejszanie widoczności zmarszczek oraz zapobieganie powstawaniu nowych.

  • Witamina E – znana jako witamina młodości, wpływa na przyspieszenie procesu tworzenia się nowego kolagenu, regenerację naskórka, poprawia elastyczność skóry oraz ma działanie ochronne na warstwę lipidową naskórka.
  • Kolagen – jego zadaniem jest regeneracja i uelastycznienie skóry.
  • Kwas L-askorbinowy – jest to silna substancja antyoksydacyjna, która chroni naszą skórę i organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które mogą przyspieszać procesy starzenia się skóry i powstawania zmarszczek mimicznych i statycznych.

Czy tabletka wystarczy?

Oczywiście sama opcja pojawienia się takiego produktu na rynku jest bardzo ciekawa. Daje z całą pewnością kobietom dużo większą swobodę wyboru metody, która pomoże im w walce ze zmarszczkami. Pewne jest, że pojawiają się potwierdzone informacje o ich pozytywnym wpływie na funkcjonowanie skóry oraz niwelowaniu zmarszczek. Jednak należy postawić sobie pytanie na czym nam zależy. Jeśli chcemy działać szybko i wyglądać ok – to dobrze wystarczy nam tabletka, ale jeśli poświęcimy swojemu wyglądowi nieco więcej czasu i uwagi i wdrożymy również inne metody takie jak kremy, masaże czy ćwiczenia oraz zdrowe nawyki żywieniowe jak również życiowe – rezultaty jakie osiągniemy będą fenomenalne i będziemy nie tylko czuć się pięknie, ale również tak wyglądać i zachwycać wszystkich wokoło.

Uważam więc, że sama tabletka to za mało do osiągnięcia celu całkowitego wygładzenia skóry, w przypadku zmarszczek mimicznych, jednak może w znacznym stopniu przyczynić się do poprawy jej wyglądu i wesprzeć dostarczając skuteczne składniki od wewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *