Domowe sposoby jak zlikwidować zmarszczki mimiczne?

Zmarszczki mimiczne mogą pojawić się u osób obojga płci już w dość młodym wieku. Nie każdy z nas lubi czy chce lub ma możliwość udania się do gabinetu kosmetycznego lub medycyny estetycznej w celu poddania się profesjonalnemu zabiegowi wygładzenia niechcianych zmarszczek. Nie oznacza to jednak, że mamy się poddać. Koniecznie należy wytoczyć im walkę na własną rękę z zastosowaniem domowych metod. Jak to zrobić? Przedstawiamy sprawdzone sposoby z naturalnej domowej apteczki.

Zmarszczki a zmarszczki

No właśnie zmarszczka zmarszczce nie równa, więc jak zlikwidować zmarszczki mimiczne? Czy można skutecznie pozbyć się tych nieestetycznych zmian w obrębie naszej twarzy? Z pewnością tak i pomogą Ci w tym domowe metody.

Ocet jabłkowy – mieszamy go z wodą mineralną w proporcjach 50/50 nasączamy wacik i przykładamy na zamknięte powieki. Leżymy z takim okładem przynajmniej 20 minut i zabieg regularnie powtarzamy. Ocet jabłkowy pomoże w wygładzeniu zmarszczek w delikatnej okolicy oka.

Okulary przeciwsłoneczne – powinny być zakupione u optyka i posiadać szkła z odpowiednimi filtrami UV, gdyż takie będą zdecydowanie zdrowsze dla naszych oczu. Jednak profilaktykę zmarszczek mimicznych zapewnią nam również te z kiosku. Dzięki nim nie będziemy stale mrużyć oczu i robić krzywych min, dzięki czemu skóra wokół naszych oczu dłużej pozostanie gładka i pozbawiona kurzych łapek.

Joga twarzy – wbrew pozorom ćwiczenia nie powinny dotyczyć jedynie dużych mięśni w naszym ciele. Świetnie pomagają również w walce ze zmarszczkami mimicznymi. Wśród najpopularniejszych pozycji jogi twarzy wyróżniamy nadymanie policzków, rybie usta, składanie ust do pocałunku czy szerokie otwieranie oczu. Z uwagi na fakt, iż zmarszczki mimiczne związane są bezpośrednio z ruchem mięśni naszej twarzy taka gimnastyka może przynieść duże rezultaty.

Masaż twarzy – możesz go wykonać samodzielnie w domu lub poprosić kogoś bliskiego. Jest kilka ważnych zasad. Nie masujemy przede wszystkim po kościach ale po mięśniach, a po drugie staraj się prowadzić ruchy swojego masażu od dołu twarzy ku górze. Takie działanie ma pomóc w podniesieniu owalu twarzy i zapobiec starzeniu się, ruchy do dołu będą wspierały grawitację.

Nawilżanie – tak samo jak w przypadku innych rodzajów zmarszczek niezwykle ważne jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry i dbanie o codzienną pielęgnację. Stosuj regularnie kremy o odpowiednim składzie dla Twojego wieku i cery, dodatkowo co najmniej raz w tygodniu wykonuj sobie dzień dla urody, w czasie którego zrobisz peeling i wykonasz nawilżającą lub odżywczą maseczkę.

Unikaj niszczycieli skóry – promieniowanie UV zarówno to naturalne, słoneczne jak i to w solarium powodują duże zniszczenia w naszej skórze i drastycznie przyspieszają procesy starzenia się. Dlatego staraj się w miarę możliwości nie wystawiać skóry na ich oddziaływanie, a jeśli już musisz wyjść z domu w godzinach kiedy najmocniej świeci dbaj o ochronę w postaci kremu z wysokim filtrem.

Olej rycynowy z sokiem z cytryny – taka mieszkanka nakładana punktowo na zmarszczki pomoże nam w ich skutecznym zwalczeniu. Zobacz, jak działają inne oleje na skórę.

Maseczka z banana z papają – pomoże pozbyć się martwych komórek naskórka i natłuścić skórę.

Plasterek ananasa – masuj nim delikatnie twarz, ale tym świeżym a nie z puszki.

5 komentarzy

  • Na to niestety chyba nic nie poradzimy… ;/

  • Oleje spoko, ale czy na tłustą skórę też można bezpiecznie je nakładać? Bo nie wiem czy to dobry pomysl tak do konca..

  • Mi absolutnie Richevon wystarcza do nawilżenia i do zmarszczek.
    Co prawda nie mam lwiej ani bruzd nosowo wargowych ale drobne mimiczne i na czole juz tak. No i fajnie sobie z nimi radzi, takze jestem zadowolona :-))

  • Fajny ten artykuł, ładnie wszystko zebrane 🙂

  • Zmarszczki mimiczne są bardzo łatwe do usunięcia, tak naprawdę. Wystarczy dobra i regularna pielęgnacja, dobre jakościowo produkty 🙂 Naprawdę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *