Zmarszczki mimiczne mogą pojawić się u osób obojga płci już w dość młodym wieku. Nie każdy z nas lubi czy chce lub ma możliwość udania się do gabinetu kosmetycznego lub medycyny estetycznej w celu poddania się profesjonalnemu zabiegowi wygładzenia niechcianych zmarszczek. Nie oznacza to jednak, że mamy się poddać. Koniecznie należy wytoczyć im walkę na własną rękę z zastosowaniem domowych metod. Jak to zrobić? Przedstawiamy sprawdzone sposoby z naturalnej domowej apteczki.

Zmarszczki a zmarszczki

No właśnie zmarszczka zmarszczce nie równa, więc jak zlikwidować zmarszczki mimiczne? Czy można skutecznie pozbyć się tych nieestetycznych zmian w obrębie naszej twarzy? Z pewnością tak i pomogą Ci w tym domowe metody.

Ocet jabłkowy – mieszamy go z wodą mineralną w proporcjach 50/50 nasączamy wacik i przykładamy na zamknięte powieki. Leżymy z takim okładem przynajmniej 20 minut i zabieg regularnie powtarzamy. Ocet jabłkowy pomoże w wygładzeniu zmarszczek w delikatnej okolicy oka.

Okulary przeciwsłoneczne – powinny być zakupione u optyka i posiadać szkła z odpowiednimi filtrami UV, gdyż takie będą zdecydowanie zdrowsze dla naszych oczu. Jednak profilaktykę zmarszczek mimicznych zapewnią nam również te z kiosku. Dzięki nim nie będziemy stale mrużyć oczu i robić krzywych min, dzięki czemu skóra wokół naszych oczu dłużej pozostanie gładka i pozbawiona kurzych łapek.

Joga twarzy – wbrew pozorom ćwiczenia nie powinny dotyczyć jedynie dużych mięśni w naszym ciele. Świetnie pomagają również w walce ze zmarszczkami mimicznymi. Wśród najpopularniejszych pozycji jogi twarzy wyróżniamy nadymanie policzków, rybie usta, składanie ust do pocałunku czy szerokie otwieranie oczu. Z uwagi na fakt, iż zmarszczki mimiczne związane są bezpośrednio z ruchem mięśni naszej twarzy taka gimnastyka może przynieść duże rezultaty.

Masaż twarzy – możesz go wykonać samodzielnie w domu lub poprosić kogoś bliskiego. Jest kilka ważnych zasad. Nie masujemy przede wszystkim po kościach ale po mięśniach, a po drugie staraj się prowadzić ruchy swojego masażu od dołu twarzy ku górze. Takie działanie ma pomóc w podniesieniu owalu twarzy i zapobiec starzeniu się, ruchy do dołu będą wspierały grawitację.

Nawilżanie – tak samo jak w przypadku innych rodzajów zmarszczek niezwykle ważne jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry i dbanie o codzienną pielęgnację. Stosuj regularnie kremy o odpowiednim składzie dla Twojego wieku i cery, dodatkowo co najmniej raz w tygodniu wykonuj sobie dzień dla urody, w czasie którego zrobisz peeling i wykonasz nawilżającą lub odżywczą maseczkę.

Unikaj niszczycieli skóry – promieniowanie UV zarówno to naturalne, słoneczne jak i to w solarium powodują duże zniszczenia w naszej skórze i drastycznie przyspieszają procesy starzenia się. Dlatego staraj się w miarę możliwości nie wystawiać skóry na ich oddziaływanie, a jeśli już musisz wyjść z domu w godzinach kiedy najmocniej świeci dbaj o ochronę w postaci kremu z wysokim filtrem.

Olej rycynowy z sokiem z cytryny – taka mieszkanka nakładana punktowo na zmarszczki pomoże nam w ich skutecznym zwalczeniu. Zobacz, jak działają inne oleje na skórę.

Maseczka z banana z papają – pomoże pozbyć się martwych komórek naskórka i natłuścić skórę.

Plasterek ananasa – masuj nim delikatnie twarz, ale tym świeżym a nie z puszki.

5 komentarzy

  1. Oleje spoko, ale czy na tłustą skórę też można bezpiecznie je nakładać? Bo nie wiem czy to dobry pomysl tak do konca..

  2. Mi absolutnie Richevon wystarcza do nawilżenia i do zmarszczek.
    Co prawda nie mam lwiej ani bruzd nosowo wargowych ale drobne mimiczne i na czole juz tak. No i fajnie sobie z nimi radzi, takze jestem zadowolona :-))

  3. Zmarszczki mimiczne są bardzo łatwe do usunięcia, tak naprawdę. Wystarczy dobra i regularna pielęgnacja, dobre jakościowo produkty 🙂 Naprawdę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *