Zmarszczki mimiczne to w wielu przypadkach pierwsze, jakie w ogóle pojawiają się na naszej skórze. Ich wystąpienie wiąże się z uśmiechem, grymasami, złością, smutkiem – słowem wszystkimi emocjami jakie odczuwamy i okazujemy w sposób niewerbalny. Jednak czy wiesz w jakich lokalizacjach, kiedy i dlaczego występują?

Oczy zwierciadłem duszy

Tak jest w istocie. Zmarszczki mimiczne pod oczami oraz w kącikach oczu najczęściej pojawiają się jako skutek ruchów naszej twarzy, gdy się uśmiechamy lub mrużymy oczy, skóra wokół nich się porusza i z czasem może ulec odkształceniu, które powoduje widoczne zmarszczki. Cera w okolicy oczu jest bardzo cienka i delikatna, wymaga więc szczególnej troski i odpowiedniej pielęgnacji każdego dnia.

Pojawienie się pierwszych zmarszczek mimicznych pod oczami, ma miejsce często już w okolicach 20 roku życia i stanowi dla wielu dziewczyn trudny do rozwiązania kłopot. Jednak właśnie te niewielkie zmarszczki pokazują zakamarki naszego charakteru i osobowości. Nieustannie patrząc w lustro widzimy nierówności, które sprawiają, że czujemy się stare pomimo, iż zmarszczki powstały jako skutek naszej mimiki, a nie starzenia się.

Zmarszczki mimiczne na policzkach

Jeśli na co dzień szeroko się uśmiechasz to stosunkowo szybko zmarszczki mogą pojawić się również na Twoich policzkach. Ta część naszej twarzy jest nieco mniej wrażliwa niżeli oczy, gdyż nieustannie ją ćwiczymy chociażby mówiąc. Jednak również tu mogą pojawić się zmarszczki. Zwykle pierwsze w okolicach 25 roku życia chyba, że wcześniej podejmiemy działania profilaktyczne.

Zmarszczki mimiczne na policzkach są najpowszechniej spowodowane szerokim uśmiechem. Jednak nie musisz się martwić jeden Ci nie zaszkodzi. Skóra odkształca się w sposób trwały jeśli jakiś jej układ jest nieustannie powtarzany, to rodzaj utrwalenia i zarysowania się pewnego schematu na naszej twarzy.

Zapobiegaj zanim będzie za późno

Zmarszczkom mimicznym można skutecznie zapobiegać. Działania profilaktyczne przynoszą w większości przypadków oczekiwane rezultaty i pozwalają na znaczące opóźnienie pojawienia się zmian. Jeśli więc lubisz się uśmiechać lub po prostu zdajesz sobie sprawę, że jest osobą o bogatej ekspresji i Twoje emocje są często silnie widoczne na twarzy zacznij działać. Możesz znacząco odwlec w czasie moment ich pojawienia się i nie czuć się staro gdy jesteś młoda.

Wybierz odpowiednie kosmetyki. Mogą mieć działanie przeciwzmarszczkowe, zalecane jest chociażby stosowanie kremu zawierającego kas hialuronowy, jednak najważniejsze jest ich właściwe dopasowanie do rodzaju Twojej skóry oraz wieku, codziennie wykonuj demakijaż – dla Twojej skóry kładzenie się spać w pełnym makijażu jest bardzo obciążające, niech ten wykonywany na co dzień nie będzie również nadmiernie obfity. Warto zadbać o dietę, wypijanie odpowiedniej ilości wody każdego dnia oraz ruch na świeżym powietrzu.

Co jeszcze możesz zrobić?

Nie palić papierosów, unikać nadużywania alkoholu każdego dnia poświęcić kilka chwil na wykonanie samodzielnego masażu skóry oraz na gimnastykę mięśni twarzy. Niektóre osoby dziwią się słysząc o treningu tej partii ciała, ale znajduje się tu przeszło 50 mięśni, które potrzebują odpowiedniej opieki i stymulacji. Ćwicząc je wpływasz na jędrność skóry, sprężystość i dłużej wyglądasz młodziej, a wystarczy kilka minut dziennie – więc do dzieła.

5 komentarzy

  1. No skóra pod oczami jest cieniusieńka więc też trzeba uważać z kosmetykami. Szkoda że Richevon nie ma jeszcze osobnego kremu pod oczy. Na czoło i w ogóle działa super, ale ja omijam okolice oczu bo się boję, że mnie podrażni.

  2. Niestety wiele osob nie ma pojecia jak ich oszukuja kremy że są niby 40 plus albo 20 plus a wszystkie i tak to samo..
    „codziennie wykonuj demakijaż – dla Twojej skóry kładzenie się spać w pełnym makijażu jest bardzo obciążające, niech ten wykonywany na co dzień nie będzie również nadmiernie obfity” -zgadzam się nie ma co z mejkapem przesadzac bo po 1 to postarza a po 2 skora nie oddycha
    jak patrze na mlode piękne dziewczyny z toną pudru to aż mam ciarki

  3. Wszystko zależy od predyspozycji. Jeden może wyglądać super i nic nie robić a drugi musi codziennie na zabiegi latać. Takie życie.

  4. Zmarszczki mimiczne pojawiają się tak naprawdę bardzo, bardzo szybko. U mnie pojawiły się około 25. życia, myślę, że w przypadku zmarszczek mimicznych najważniejszy jest czas, trzeba działać szybko.
    🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *