Marika pisze:

„Zaledwie miesiąc temu skończyłam 20 lat i wczoraj zauważyłam pierwsze zmarszczki mimiczne wokół oczu. Jestem przerażona, bo kojarzą mi się ze starością, a jeszcze przed chwilą byłam nastolatką. Nadal się uczę, mam więc ograniczone własne środki finansowe, a rodziców nie chce prosić o pieniądze na wizyty u kosmetyczki. Co mogę zrobić, żeby nie wydać zbyt wiele, a skutecznie pozbyć się tych, które już są i zapobiec pojawieniu się nowych? Pomocy! Będę wdzięczna za poradę. Pozdrawiam.”

Odpowiedź redakcji:

Jesteś młodą dziewczyną i pojawienie się zmarszczek mimicznych przy oczach absolutnie nie oznacza, że nieodwracalnie się postarzałaś. Ta okolica naszej twarzy jest wyjątkowo delikatna i podatna na pojawienie się zmian, które często nie powodują u nas euforii. Jednak wdrożenie kilku prostych zabiegów w zaciszu własnej łazienki, wyrobienie sobie odpowiednich codziennych nawyków oraz odpowiednia pielęgnacja pozwolą na skuteczne pozbycie się ich oraz zapobieganie pojawieniu się nowych. Zmarszczki mimiczne w wieku 20 lat nie są niczym zaskakującym.

1. Pielęgnacja – jej podstawą jest krem. Powinnaś go stosować zarówno na dzień jak i na noc. Znajdź taki odpowiedni dla Twojego wieku, jednak w jego składzie cenny będzie dla Ciebie np. kwas hialuronowy czy kolagen. Warto również zdecydować się na delikatny kosmetyk do troski o okolice oczu, który, co ważne wklepujemy a nie wcieramy.

2. Codzienny makijaż – z pewnością co rano nakładasz makijaż. Zadbaj aby ten dzienny nie był zbyt przeładowany, obciążanie skóry twarzy i oczu nadmierną ilością kosmetyków również może prowadzić do pojawienia się zmarszczek.

3. Demakijaż – wykonuj go codziennie. Z pewnością nie powinnaś kłaść się spać pomalowana, to bardzo szkodzi Twojej skórze i może być jednym z czynników przyczynowych pojawienia się pierwszych zmarszczek mimicznych.

4. Masaże – wykonuj delikatny masaż twarzy przez kilka minut każdego dnia, na licznych schematach możesz sprawdzić jak przebiegają mięśnie w okolicach najsilniej narażonych na zmarszczki mimiczne i dokładnie je masować.

5. Ćwiczenia – to doskonała profilaktyka zmarszczek mimicznych, ale również sposób na ich spłycenie. Są one często określane mianem jogi twarzy a wykonywane ćwiczenia dla postronnego obserwatora mogą być zabawne, bo często konieczne jest wykonywanie śmiesznych min.

6. Dieta – to co jesz ma wpływ na cały Twój organizm, również na skórę. Dlatego warto aby codzienna dieta była odpowiednio zbilansowana i dostosowana do Twoich potrzeb. Jeśli nie możesz wybrać się do dietetyka, możesz skorzystaj z jednej z licznych pomocnych aplikacji.

7. Pij dużo wody – pomaga oczyszczać organizm z toksyn i utrzymywać odpowiedni poziom nawilżenia. Wpływa również na skórę, więc nie zapominaj o tym zdrowym nawyku.

8. Nie pal, nie pij – te nałogi są szczególnie szkodliwe dla Twojej skóry i mogą przyspieszyć pojawienie się zmarszczek mimicznych. W kwestii alkoholu chodzi raczej o jego nadużywanie, ograniczone ilości nie stanowią wielkiego problemu.

9. Ruch na świeżym powietrzu – wystarczy godzinny spacer każdego dnia, a będziesz czuła się lepiej a Twoja skóra będzie lepiej dotleniona.

10. Domowe sposoby – jednym z lepszych i chętniej stosowanych rozwiązań w walce ze zmarszczkami mimicznymi jest ocet jabłkowy. Wystarczy robić z niego codziennie około 10 minutowe okłady w miejscach, gdzie występują zmarszczki mimiczne, a następnie spłukać chłodną wodą. W widoczny sposób stopniowo się wygładzają. Inne naturalne sposoby znajdziesz tu.

Sposobów na walkę ze zmarszczkami mimicznymi jest wiele, zastosowanie powyższych nie powinno Cię bardzo dużo kosztować, a efekty z pewnością będą zadowalające i znów poczujesz się piękną i młodą dziewczyną. Nie zapominaj, że tak właśnie jest i powodzenia.

9 komentarzy

  1. No nie powiem czasami jeszcze zdarza się mi spać w makijażu, ale bardzo rzadko. Mam małe dzieci chorego syna i córkę więc wiecie że nie mam czasu na takie rzeczy i czasami idę prosto do łóżka

  2. A ja jestem zdania ze szkodzi wszystko jak sie nie potrafi umiaru zachowac.. przeciez… mozna czasem wypic alkohol.. to nic zlego.. nie… ale jak juz sie przesadza.. to twarz zdradza. ..

  3. Ja zamówiłam Richevon z allegro po tych wszystkich dobrych recenzjach no i zobaczymy czy na mojej skórze też będzie taki superowy 😀

  4. No, w wieku 20 lat to zmarszczki można tak naprawdę bardzo łatwo usunąć. Wystarczy dobry krem, właściwa dieta i będzie ok 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *